piątek, 14 marca 2008

jakoś tak to już jest, że wraz z pojawianiem się na świecie kolejnych dzieci ich mamy mają nowe fascynacje, a wraz ze wzrostem tychże dzieci, fascynacje również się zmieniają. przy Starszaku interesujący był dla mnie temat ciąży. przeżywałam każdy dzień rozwoju małego człowieczka, później rodzinny poród, a wreszcie karmienie i pielęgnację maluszka. kiedy pojawił się Średniak, okazało się, że opieka nad dziećmi, choć wciąż ciekawa, ale i bardzo wyczerpująca, nie daje mi spełnienia - szukałam czegoś więcej. rękodzieło było odskocznią od codziennych już nie-fascynacji, ale obowiązków.

dzieciaki szybko rosną i w pewnym momencie okazuje się, że z uroczych niemowląt stają się mądrymi przedszkolakami. wciąż jednak są mali i potrzebują wsparcia, by przełamać lęk przed oddzieleniem od rodziców. pomyślałam, że muszę im jakoś pomóc oswoić ten lęk. wymyśliłam worki na buty z przyjacielem.

a oto niektóre z nich:

małpki mają wypukłe pyszczki, dyndające łapki i ogonek. mogą być dowolnie ubrane, w zależności od preferencji zamawiającego. miś panda ma miłą, kudłatą buźkę, wypukły i mięciutki nosek. można go potrzymać za łapkę, którą wystawia zza krzaczka. żabka jest płaską, ale bardzo sympatyczną aplikacją.

pomyśl - może Twój Skarb potrzebuje takiego Przyjaciela, który będzie czekał tuż obok niego w szatni :)
 
czwartek, 13 marca 2008

nauczyłam się podstaw szydełkowania stosunkowo niedawno. znalazłam w necie kilka pomocnych stron i wzięłam się do pracy. pierwsze były buciki - bez wzoru - ot tak po prostu robiłam i czekałam co wyjdzie. no i wyszły :)

 

butki zostały przeznaczone na prezent, a prezent przecież musi być zapakowany ;)

 

później przyszła kolej na śmieszną czapeczkę - kotka, zrobioną na zamówienie Starszaka i Średniaka.

 

a dalej to już poszło - jedne, drugie, trzecie buciki, w różnych kolorach, dla chłopców i dziewczynek, dla niemowląt i starszych dzieci (np. różowe balerinki).

 

może zastanawiasz się czym obdarować przyszłych rodziców? a może potrzebujesz białych bucików dla dziecka na Chrzest? może Twój ukochany Smyk nie lubi zakładać kapci? napisz. wspólnie ustalimy kolor i wzór bucików :)

mam nadzieję, że się wkręcę w prowadzenie tej stronki i regularnie coś skrobnę i dodam, choć przy mojej niesystematyczności to może okazać się trudne ;)

kilka słów o mnie - to byłoby wskazane na początek. jestem żoną mojego ukochanego mężczyzny i mamą trzech synków - łobuziaków, ale kochanych. od kilku lat próbuję swoich sił w różnych technikach rękodzielniczych. zaliczyłam fascynację papierową wikliną, nauczyłam się szydełkować, czasami robię kartki - w zależności od potrzeby. jedno co robię od zawsze, to szycie. jestem samoukiem, podpatrywałam mamę, a w okolicach wczesnej podstawówki dosiadłam się po kryjomu do maminej maszyny do szycia. z czasem się wydało, bo nie tylko szyłam, ale też regulowałam maszynę, a w konsekwencji ją popsułam. moi znajomi mieli szlaban na tv, a ja na maszynę do szycia :D

 

bawiłam się masą solną, ale nie chciałam robić aniołków - to nie dla mnie. tworzyłam coś bardziej praktycznego - koszyczki. od kilku lat korzystamy w domu z dwóch. w jednym trzymamy owoce, drugi - to koszyczek na chleb. drugi jest wierny i cierpliwy, znosi dzielnie podające go do stołu małe łapki przedszkolaków ;)

w naszym domowym zaciszu pomieszkują jeszcze inne koszyczki, które marzą o ciepłym domu. czy znajdą go u Ciebie?

 

1. koszyczek głęboki z liśćmi

 

 

 

2. koszyczek eliptyczny

 

3. koszyczek okrągły z liśćmi

 

4. koszyczek głęboki z kłosami zbóż

 

1 ... 16 , 17
 

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


galeria ellefant