poniedziałek, 24 sierpnia 2009

mam przygotowane panele. MT jest szyty z turkusowego lnu. na jednej stronie jest aplikacja żaglowca, na drugiej chusta girasol "nadmorski tatarak".


sobota, 22 sierpnia 2009

szyłam go baaardzo dawno temu, niestety w dużym pośpiechu i nie zdążyłam zrobić zdjęć całości. w ramach uzupełniania zaległości blogowych, pokażę fotki paneli, bo tylko tyle mam :) z jednej strony chusta Girasol, z drugiej haft wykonany zwykłą maszyną domową.

piątek, 21 sierpnia 2009

MT powstał przed wakacjami, ale nie był wykończony. jest bardzo prosty w formie - z jednej strony ma przyszyty obrazek na bawełnianą beżową tkaninę, z drugiej jest wzorzysta bawełna. panel ma wszyte zaszewki tworzące miejsce na pupkę dziecka oraz zmiękczenia pod nóżkami.

wymiary:

*szerokość panela 42 cm,

*długość panela bez pasa biodrowego 51 cm,

*długość  boku panela (pomiędzy pasami naramiennym i biodrowym) 33 cm,

*szerokość pasów 10 cm, wypełnienie na dł. ok. 60 cm,

* długość pasów 2,10 mwakacje się kończą, więc pomalutku wracam do bloga. z zamówieniami nie będzie szału, ponieważ maszyna jest trochę niesprawna i muszę się zmobilizowac i oddać ją do naprawy. dziś pokażę zaległe miętusie.

MT motyl na kwiatach, z którym jakoś tak nie po drodze nam było ;) ale ostatecznie powstał:


 

wtorek, 30 czerwca 2009

no i jest - kapelusik do kompletu z sukienką. model znów spisał się na medal ;)

poniedziałek, 29 czerwca 2009

dziś musiałam odreagować trochę i... uszyłam letnią sukieneczkę. dla mojego dziecka niestety nie przyda się, dla Chrześnicy za duża... może znajdzie się chętna Panieneczka? :)

wymiary:

*dł. z karczkiem 48 cm,

*obwód w miejscu marszczenia ok. 60 cm,

*sukieneczka jest zapinana z boku na guziczek i wiązana na troczki.

*pasuje zarówno na prawie dwulatka jak i na pieciolatka, tfu... dwulatkę i pięciolatkę ;)


coś mi się wydaje, że kapelusz jest tu nieodzowny ;) może wkrótce :)

dziś trochę nudno będzie. jestem potwornie zmęczona. zostały mi ostanie trzy zamówione miętusie i idę na urlop. nie mogę się już doczekać końca pracy. wakacje!!!!! hurrra!!!!! odezwę się na pewno w lipcu i wtedy zacznę znów zbierać zamówienia :)

piątek, 26 czerwca 2009

dziś już w komplecie z kapturkiem. uszyty na wzór ch-MT z chusty Hoppediz La Paz i za zgodą Ani z Tulikowa. chusto-miętuś ma pasy częściowo wypełnione, częściowo szerokie. udało mi się ocalić kieszonkę na rzepy przy pasie biodrowym.

środa, 24 czerwca 2009
1 , 2 , 3 , 4 , 5 ... 17

Nakarm glodne dziecko - wejdz na strone www.Pajacyk.pl


galeria ellefant